Jak wybrać rachunek maklerski?

Inwestowanie na giełdzie wymaga utworzenia i obsługi odpowiednio sprofilowanego rachunku maklerskiego, otwarcie którego umożliwiają liczne instytucje działające na rynku. Wybór konkretnej oferty powinien zostać poprzedzony dokładną analizą dostępnych możliwości.

Czy jest rachunek maklerski?

Jest to nic innego, jak rachunek inwestycyjny, który pozwala na składanie rozmaitych zleceń oraz dyspozycji giełdowych. Jego wykorzystanie możliwe jest zarówno poprzez Internet, jak i linie telefoniczne czy stacjonarne punkty obsługi klienta.

Wszystko to sprawia, że rachunek maklerski jest niezbędnym narzędziem do prowadzenia inwestycji. Dzięki niemu możemy między innymi kupować akcje, obligacje, certyfikaty inwestycyjne i wiele innych instrumentów finansowych.

Zakładam rachunek maklerski – na co powinienem zwrócić uwagę?

Dostęp do wygodnych platform inwestycyjnych w naszym kraju jest coraz szerszy, dlatego na rynku spotkać można się z ofertami rozmaitych domów inwestycyjnych, które gwarantują nam wygodne pomnażanie kapitału. Niekiedy zdarza się jednak, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Wszystko to sprawia, że rachunek maklerski powinniśmy wybierać z głową. Na co więc zwracać uwagę?

  1. Opłaty

Mogą być różnorakie. Domy inwestycyjne pobierają opłaty między innymi za otwarcie i prowadzenie rachunku, uruchomienie usługi OTP, przelewy, a nawet dostęp do notowań w czasie rzeczywistym. Zanim więc podejmiemy ostateczną decyzją i zdecydujemy się na konkretną ofertą, sprawdźmy dokładnie, jak prezentuje się tabela opłat.

  1. Prowizje

Warto omówić je osobno, gdyż ich wysokość może być różna. Na rynku funkcjonują zarówno instytucje, które są nastawione przede wszystkim na zysk klienta, jak i podmioty chcące uzyskać od niego jak najwięcej, między innymi właśnie poprzez wysokie prowizje maklerskie. Zawsze zwracajmy więc uwagę na ich wysokość.

  1. Sposób wypłaty środków

Gdy uda nam się uzyskać planowany zysk, przychodzi przyjemna chwila wypłaty środków. W tym miejscu mogą pojawić się jednak kłopoty. Jakie na przykład? Niektóre firmy utrudniają realizację wypłaty nakładając na nas dodatkowe opłaty bądź wprowadzając wysokie limity. Dlatego też najlepiej poczytać opinie na różnych forach internetowych, które pozwolą nam sprawdzić jak wygląda ten proces w konkretnej firmie.

  1. Funkcjonalność

Ostatni, lecz niemniej ważny punkt. Rachunek maklerski powinien gwarantować nam dostęp do wielu przydatnych narzędzi, takich jak wygodna platforma inwestycyjna, tabele z notowaniami, wykresy w czasie rzeczywistym, aplikacja mobilna czy dostęp do rachunku typu demo.

 

Gdy dokładnie przeanalizujemy dostępne oferty, łatwiej będzie nam podjąć ostateczną decyzję. Z naszej strony polecić możemy usługi domu inwestycyjnego Xelion, który daje dostęp do bardzo zaawansowanej platformy, a do tego wyróżnia się niskimi opłatami i wieloma usługami bezpłatnymi. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem: https://www.xelion.pl/rachunek-maklerski/rachunek-maklerski

One thought on “Jak wybrać rachunek maklerski?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *