Czy warto korzystać z kantorów internetowych?

Obcą walutę kupujemy z różnych powodów – czy to w związku z prowadzonymi przez nas inwestycjami czy może po prostu potrzebujemy jej, ponieważ wyjeżdżamy za granicę. W każdym przypadku warto zastanowić się nad ofertą, jaką proponuje nam kantor internetowy.

Wielu z nas przyzwyczaiło się do odwiedzania placówek stacjonarnych, w których pan lub pani w okienku wymieniają krajową walutę na obcą. Nie jest to jednak jedyny sposób na zdobycie euro, brytyjskiego funta czy dolara amerykańskiego. Coraz większą popularnością cieszą się bowiem firmy funkcjonujące za pośrednictwem Internetu.

Kantor internetowy – na czym to polega?

Zasada działania kantora online jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę internetową wybranej przez nas firmy, a następnie dokonać rejestracji, w trakcie której podajemy swoje dane oraz numery kont, które posłużą nam do wymiany walut. W tym miejscu warto się zatrzymać o podkreślić, że czynności rejestracyjne powinny odbywać się w środowisku szyfrowanym – najlepiej sprawdzić, czy podczas wpisywania danych obok adresu strony w przeglądarce pojawił się symbol zamkniętej kłódki. Oznacza on bowiem, że serwis został w odpowiedni sposób zabezpieczony.

Gdy zakończymy rejestrację, możemy od razu przejść do przeprowadzania wymian. W jaki sposób? W specjalnie przygotowanym formularzu bądź tabelce wskazujemy, jaka waluta nas interesujemy i jaką kwotę chcemy wymienić. System natychmiast przedstawi nam obowiązujący kurs i przeliczy całą wymianę. Jeśli jest ona dla nas korzystna, wystarczy przelać na wskazane konto potrzebną sumę w złotówkach. Po 24, maksymalnie 48 godzinach na podanym rachunku walutowym znajdzie się suma w obcej walucie.

Jakie są zalety kantorów internetowych?

Korzyści z wyboru takiego rozwiązania jest co najmniej kilka. Przede wszystkim wspomnieć należy o wygodzie takich wymian. Nie musimy wychodzić z domu w celu udania się do placówki stacjonarnej. Wystarczy nam urządzenie z połączeniem internetowym.

Wizyta w kantorze może wiązać się również z ryzykiem kradzieży – w przypadku serwisów internetowych takie zagrożenie też występuje, jednak jest ono mniejsze. Bardzo ważne jest również to, że kantory online bardzo często oferują znacznie korzystniejsze warunki wymiany niż banki czy placówki stacjonarne. Mowa oczywiście o lepszych kursach. Niektóre firmy pozwalają również na prowadzenie negocjacji bądź oferują atrakcyjne zniżki dla stałych klientów.

Wszystko to sprawia, że warto zainteresować się ofertą tego typu kantorów. Zawsze pamiętajmy jednak, by wybierać uznane firmy, gwarantujące maksimum bezpieczeństwa.

One thought on “Czy warto korzystać z kantorów internetowych?

  1. Pewnie, że warto, przekonałem się o tym na własnej skórze. Wymieniam walutę nawet kilka razy w miesiącu i są to raczej duże kwoty. W skali roku oszczędność na wymianie w kantorze onlinie – Amronet, to konkretne pieniądze. Przy czym wymiana jest bezpieczna i wygodna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *