Używane i zaufane – gdzie kupować auta z drugiej ręki bez ryzyka?

ubezpieczenia samochodu

Znalezienie dobrego samochodu używanego może przypominać grę w rosyjską ruletkę. Możemy jednak uniknąć ryzyka wtedy, gdy zdecydujemy się na zakup od salonu dealerskiego!

Większość Polaków decyduje się na kupno samochodu z drugiej ręki. Przeważają argumenty finansowe, ponieważ za pojazdy używane zapłacimy mniej niż za te prosto z fabryki.

Przy zakupie aut z drugiej ręki pojawia się jednak spory problem – znalezienie modelu, który jest w dobrym stanie technicznym może być naprawdę bardzo trudne, zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy żadnego doświadczenia w dziedzinie motoryzacji. Jest jednak rozwiązanie – kupno pojazdu od dealera.

Używane auta dostępne także w salonach dealerskich

Poszukiwanie używanego samochodów najczęściej rozpoczyna się od przeglądania ogłoszeń dostępnych on-line. Nie warto jednak ograniczać się tylko i wyłącznie do sprawdzania takich ofert, ponieważ atrakcyjne propozycje czekają także u dealerów.

W salonach dealerskich znajdziemy głównie modele z ostatnich roczników, które pochodzą z wymian z klientami, są poleasingowe albo sprowadzane legalnie z zagranicy – możemy mieć więc pewność co do ich historii.

Dlaczego warto kupować auta używane od dealerów?

Takie auta na sprzedaż są poddawane dokładnym badaniom technicznym, których wyniki są do wglądu przez klienta. W związku z tym nie kupujemy wtedy kota w worku i nie musimy posiadać złożonej wiedzy dotyczącej motoryzacji, aby ocenić stan pojazdu. Oczywiście, można bez problemu skorzystać z jazdy próbnej

Na pojazdy używane w salonach dealerskich można otrzymać także gwarancję – najczęściej wynosi ona pół roku albo jeden rok. Gdy w tym okresie dojdzie do awarii komponentów objętych przez gwarancję, salon wykona naprawę bez opłat.

Oprócz tego w salonach dealerskich dla klientów przygotowano także dodatkowe udogodnienia. Przykładowo, na miejscu można skorzystać z dogodnych form finansowania takich jak kredyty samochodowe czy leasing dla firm. Można także wykupić tanie ubezpieczenia komunikacyjne – OC, AC, NNW, Assistance.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *