Czy szybkie pożyczki bez BIK są dostępne w ofercie firm pożyczkowych?

pożyczki bez bik

Firmy pożyczkowe mają bardziej elastyczne podejście do udzielania pożyczek niż banki. Czy osoby, które mają negatywną historię, mogą otrzymać pieniądze? W jakich bazach pożyczkodawcy sprawdzają potencjalnych klientów?

Wpisy w BIK a Twoja wiarygodność

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, to jedno ze źródeł informacji kredytowej i gospodarczej. Do BIK-u trafiają informacje o tym, jak osoby fizyczne i podmioty gospodarcze (np. firmy) spłacają swoje zobowiązania finansowe, czyli choćby pożyczki i rachunki za telefon komórkowy.

Jeżeli dotychczas często miałeś opóźnienia w spłacie zaciągniętych zobowiązań lub nawet nie spłaciłeś np. pożyczki w terminie, to bardzo prawdopodobne, że w BIK-u masz negatywną historię kredytową. Możesz to sprawdzić, wnioskując o wydanie raportu. Negatywne wpisy przy Twoim nazwisku oznaczają, że nie masz szans na pożyczkę w banku. W takiej sytuacji pozostaje Ci jedynie zapoznać się z ofertami firm pożyczkowych, które udzielają m.in. chwilówek. Więcej informacji na  finmarket.pl/finanse/szybkie-pozyczki.

Szybkie pożyczki a weryfikacja w BIK

Na rynku działają firmy pożyczkowe, które nie sprawdzają historii kredytowej klienta w banku – to właśnie tzw. szybkie pożyczki bez BIK. Zasadniczo zatem nawet osoby, które dotychczas miały problemy ze spłatą zobowiązań, w dalszym ciągu mają szansę otrzymać potrzebne im środki. Z drugiej jednak strony trzeba pamiętać, że BIK to nie jedyny podmiot na polskim rynku, który gromadzi informacje o tym, jak spłacamy nasze zobowiązania.

Interesują Cię szybkie pożyczki? Zanim złożysz wniosek, sprawdź, do których baz pożyczkodawca zwróci się o Twoją historię kredytową. Może to być np. KRD czy BIG Erif.

Pożyczka bez BIK – o czym pamiętać?

Firmy pożyczkowe zdają sobie sprawę z tego, że szybkimi pożyczkami bez BIK są zainteresowani przede wszystkim klienci, którzy dotychczas mieli problem ze spłatą swoich zobowiązań. Z tego względu te pożyczki są droższe niż standardowe szybkie pożyczki. W przypadku pożyczek bez BIK nawet nowy klient nie może liczyć, że będzie mógł skorzystać z promocji w postaci RRSO 0 proc. Wszystko dlatego, że pożyczkodawca ponosi większe ryzyko w związku z udzieleniem pożyczki.

Co możesz zrobić, aby poprawić swoją historię kredytową? Jeżeli otrzymasz pożyczkę, spłać ją w terminie. W ten sposób na Twoim koncie w BIK-u pojawi się pozytywny wpis – w przyszłości łatwiej będzie Ci uzyskać dodatkowe środki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *