Kilka pomysłów na to, w co zainwestować małe kwoty

Osoby, które chcą rozpocząć przygodę z inwestowaniem najczęściej obawiają się utraty zarobionych przez siebie pieniędzy. Uważają bowiem, że inwestować można jedynie sporymi kwotami – rzeczywistość wygląda jednak inaczej, gdyż wykorzystane mogą być również małe kwoty.

Okazuje się bowiem, że istnieją dość ciekawe sposoby na to, aby kwoty rzędu kilkudziesięciu bądź kilkuset złotych, które są odkładane przez nas co miesiąc, w stosunkowo krótkim czasie pozwoliły na uzyskanie bardzo przyzwoitego zysku. Warto więc wpłacać je regularnie, dzięki czemu nasze szanse będą rosły. Zbieranie kapitału to jednak połowa drogi, ważniejsze jest bowiem to, gdzie je ulokujemy. W co więc inwestować małe kwoty?

Fundusze inwestycyjne

Pozyskanie jednostek funduszy inwestycyjnych jest obecnie niezwykle proste. W większości wypadków wystarczy skorzystać ze swojego konta osobistego i złożyć dyspozycję online.  W ten sposób jesteśmy w stanie inwestować w niezwykle zróżnicowane fundusze, które pozwolą nam na skuteczną dywersyfikację posiadanych środków.

Pamiętać należy o tym, że rodzajów funduszy jest kilka. Niezwykle popularne są chociażby fundusze indeksowe, które pozwalają na inwestowanie w indeksy, ale wymienić można również fundusze obligacyjne, akcyjne czy hybrydowe.

Pożyczki społecznościowe

Jest to dość nietypowa forma inwestycji, która jednak zyskuje coraz większą popularność. Pożyczki tego typu udzielane są za pośrednictwem specjalnie przygotowanych stron internetowych, na których osoby potrzebujące pieniędzy zgłaszają się po pomoc. W ten sposób zyskać możemy na odsetkach od udzielanych pożyczek – jeżeli chodzi o bezpieczeństwo takich transakcji, wspomniane serwisy internetowe zazwyczaj proponują rozbudowane pakiety ochronne.

Opcje binarne

Niezwykle nowoczesny sposób na pomnażanie kapitału. Polega on na przewidywaniu wzrostu lub spadku wybranych aktywów. Trafione predykcje przyniosą nam zyski. Metoda ta jest bardzo prosta i szybka, a do tego oferuje różne sposoby inwestowania. Wszystkie operacje odbywają się za pośrednictwem konta użytkownika, które zakładane jest na stronie internetowej konkretnego brokera.

Obligacje

Jest to bezpieczna i długoterminowa forma inwestycji, zwłaszcza gdy zdecydujemy się na obligacje skarbu państwa. Skupowanie ich co miesiąc pozwoli na uzyskanie stabilnego zysku, który pozwoli chociażby uporać się z kosztami inflacji.

 

Jeżeli nie jesteśmy pewni, jak inwestować i na co najlepiej przeznaczyć pieniądze, warto zdecydować się na usługi domów inwestycyjnych, które oferują profesjonalne usług maklerskie. Spośród nich wymienić można przede wszystkim Xelion, którego oferta jest bardzo szeroka. Szczegóły znaleźć można na stronie – https://www.xelion.pl/.

One thought on “Kilka pomysłów na to, w co zainwestować małe kwoty

  1. Jak się jest przed 30-stką i ma się małe kwoty, to najlepiej jest inwestować w siebie. To najlepsza inwestycja, która zaprocentuje długoterminowo, a takie bawienie się w inwestycje za kilka tysięcy, to gra nie warta świeczki, bo zyski są małe. No chyba, że ktoś chce się uczyć i rozwijać swoje umiejętności inwestycyjne, to ok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *