Nowoczesna bankowość, czyli konto bankowe w smartfonie!

Kiedyś, aby wykonać przelew, należało przejść się do oddziału bankowego, wypełnić specjalny druczek i zaczekać na swoją kolej przy okienku, aby dokonać przelewu. Współcześnie przelew bankowy oznacza już tylko kilka kliknięć w smartfonie. Oto jak nowoczesna bankowość wychodzi naprzeciw prawdziwym potrzebom klientów!

Jak korzystać z banku, gdy żyjesz w biegu?

Obecnie bardzo wielu opłat dokonujemy systemem online, bezgotówkowo. Płacimy w ten sposób rachunki za prąd, telefon, ratę kredytu, opłacamy swoje internetowe zakupy, wpłacamy kieszonkowe na konto dziecka. Transakcje bezgotówkowe są o niebo wygodniejsze, ponieważ nie generują konieczności posiadania portfela wypełnionego gotówką i można ich dokonywać na duże odległości, często również bez poślizgu czasowego (ta kwstia nie dotyczy jednak przelewów zagranicznych).

Obecnie przelewów online można dokonywać jeszcze prościej – przy pomocy smartfona. Dzięki mobilnym aplikacjom bankowym nie zapomnisz o zrobieniu przelewu „jak tylko dojedziesz do domu” – możesz dokonać go natychmiast, w ciągu kilkudziesięciu sekund, przy pomocy smartfona, który zawsze masz przy sobie!

Obsługa aplikacji mobilnych

Zakładając konto przez Internet lub w siedzibie banku, możesz od razu skorzystać z dostępu do darmowej aplikacji bankowej na smartfona. Po zalogowaniu na swoje konto mobilne w telefonie możesz bardzo szybko i sprawnie wykonać najważniejsze czynności na swoim koncie bankowym:

  • wypłacić pieniądze BLIK-iem bez karty,
  • zrobić przelew – nawet nie znając numeru konta odbiorcy, wystarczy jego numer telefonu zarejestrowany w bazie BLIK,
  • sprawdzić swoje saldo.

Samo połączenie swojego numeru telefonu z numerem konta, aby móc nadawać i otrzymywać przelewy za pomocą smartfona, jest bardzo proste i dostępne dla użytkowników systemów iOS, Android i Windows Phone.

BLIK to system płatności, który po zalogowaniu na konto generuje 6-cyfrowy kod, za pomocą którego można dokonywać wypłaty gotówki z bankomatu lub płatności w sklepach.

Co dają ci bankowe aplikacje mobilne?

W obecnych czasach, gdy wielu z nas większości transakcji dokonuje bezgotówkowo, bankowość w smartfonie jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Konto bankowe służy już nie tylko do przelewania przez pracodawcę wynagrodzeń, ale również do dysponowania własnymi pieniędzmi wedle większych i mniejszych potrzeb. Gdy wybierasz się na spontaniczne zakupy, nie musisz zastanawiać się, czy wystarczy ci pieniędzy. Po prostu logujesz się w aplikacji i sprawdzasz dostępne środki. Możesz też w każdej chwili, nawet będąc daleko od domu, sprawdzić, czy otrzymałeś spodziewany przelew. Wgląd w konto osobiste za pomocą urządzeń mobilnych jest bardzo komfortowy, ponieważ zapewnia zminimalizowanie sytuacji, gdy dopiero przy bankomacie lub terminalu płatniczym dowiadujesz się, że nie masz wystarczających środków na koncie.

Zakładając darmowe konto bankowe  (po spełnieniu odpowiednich warunków) w siedzibie banku lub online, warto dowiedzieć się o możliwość pobrania na smartfona aplikacji mobilnej danego banku. Jest to opcja zupełnie darmowa, którą obecnie oferuje większość banków. Pobranie jej na smartfona nic nie kosztuje, a daje bardzo wiele możliwości w przyszłości. Wielu z nas, wychodząc gdziekolwiek z domu, często nie zabiera ze sobą portfela lub w ogóle nie lubi go nosić. Dla niektórych osób możliwość wkładania karty do kieszeni była sporym ułatwieniem, a jeszcze większym jest możliwość dokonywania płatności BLIK-iem – który w ogóle nie wymaga noszenia przy sobie nawet karty! Dzięki nowoczesnej bankowości możliwe jest korzystanie z całego wachlarza usług na swoim koncie osobistym bez konieczności udawania się do oddziału banku czy wyciągania kart płatniczej za każdym razem, gdy chcemy zapłacić bezgotówkowo.

Przy zakładaniu konta w banku warto wziąć pod uwagę możliwość korzystania z darmowych aplikacji mobilnych. Dają one dużą wygodę wydawania własnych pieniędzy bez konieczności noszenia ze sobą gotówki czy nawet karty. Połączenie swojego numeru telefonu z kontem bankowym to idealna opcja dla tych, którzy lubią minimalizować czynności niezbędne przy dokonywaniu jakichkolwiek transakcji bezgotówkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *