Kredyt konsolidacyjny – zmniejsz swoje raty do minimum

kredyt konsolidacyjny

Narastające opłaty stały się dla Ciebie uciążliwe i szukasz sposobu, który ułatwi Ci spłatę zaciągniętych zadłużeń? Kredyt konsolidacyjny zyskuje coraz większą popularność, a z odpowiednią wiedzą możesz skorzystać z usług, które będą dużo korzystniejsze pod względem oprocentowania i okresu spłaty.

Narastające opłaty stały się dla Ciebie uciążliwe i szukasz sposobu, który ułatwi Ci spłatę zaciągniętych zadłużeń? Kredyt konsolidacyjny zyskuje coraz większą popularność, a z odpowiednią wiedzą możesz skorzystać z usług, które będą dużo korzystniejsze pod względem oprocentowania i okresu spłaty.

Przekonaj się, czy możesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, a także, w jaki sposób obniży on koszt ponoszonych przez Ciebie opłat. Podpowiemy także, czy istnieją alternatywne oferty, które równie korzystnie wpłyną na Twój nadwyrężony budżet.

Kredyt konsolidacyjny – tylko dla zadłużeń w bankach

Konsolidacji można dokonać na kilku zadłużeniach, zaciągniętych w bankach, od kredytów gotówkowych, samochodowych, limitu na koncie do kredytu hipotecznego. Klienci posiadający szereg zadłużeń borykają się często z problemami, które uniemożliwiają im spłatę rat w pierwotnie przewidzianej umowie.

Dodatkowo harmonogramy dotyczące wpłacania rat na konto mogą przypadać w różnych dniach miesiąca, co dodatkowo powoduje, że Klient szuka innego rozwiązania na spłatę swoich zobowiązań finansowych.

Kredyt konsolidacyjny nie obejmie zadłużeń zaciągniętych w parabankach, co może być dużym minusem dla osób, które często korzystają z tego typu zobowiązań.

Niższa rata?

Kredyt konsolidacyjny ma za zadanie ułatwić spłatę zbyt kosztownych zadłużeń. Połączenie kredytów w jeden, a także wydłużenie maksymalnie okresu spłaty, pozwala uzyskać niższą kwotę, która będzie miesięcznie wpłacana na konto banku. Czy to oznacza, że kredyt konsolidacyjny, jest tańszym rozwiązaniem?

Mając na uwadze całkowitą kwotę spłaty, należy spodziewać się, że uregulowanie takiego kredytu będzie nieco droższe. Wynika to z dłuższego okresu, w jakim naliczane są odsetki. Rozłożenie całej kwoty na więcej miesięcy powoduje, że kredytobiorca nie odczuwa negatywnie całkowitego kosztu zadłużenia.

Kredyt gotówkowy jako usługa konsolidacyjna?

Coraz więcej banków oferuje kredyt gotówkowy, który można wykorzystać do skonsolidowania innych zadłużeń. W odróżnieniu od standardowego kredytu konsolidacyjnego można w ten sposób spłacić zadłużenia zaciągnięte zarówno w banku, jak i w firmach pożyczkowych. Dodatkowo decydując się na kredyt o wyższej wartości, usługobiorca skorzysta z dodatkowej gotówki na zupełnie dowolny cel.

Warunkiem uzyskania zgody kredytowej, zarówno w przypadku kredytu gotówkowego, jak i kredytu konsolidacyjnego, jest zdolność kredytowa, a także dobra historia weryfikowana w BIK. Trzeba o tym pamiętać, by uniknąć sytuacji, gdy podjęcie decyzji o podpisaniu umowy zostanie uniemożliwione przez zaległości w spłacie zobowiązań.

Skorzystaj z darmowego rankingu kredytów – polecamy 17bankow
Niezależnie od tego, czy chcesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego lub gotówkowego, zanim wybierzesz usługę, sprawdź dokładnie jej warunki i porównaj z innymi zadłużeniami. Ranking kredytów pozwala w ciągu kilku minut poznać najtańsze oferty banków, a także przekonać się jak przebiega proces ubiegania się o usługę oraz cały okres spłaty kredytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *