Kredyt z doradcą. Czy warto skorzystać z usług pośrednika?

 

Wybór najlepszej oferty kredytowej nie jest zadaniem prostym i szybkim. Pod uwagę musimy bowiem wziąć szereg istotnych czynników, które wpływają zarówno na procedurę kredytową, jak i okres spłaty zobowiązania. Może więc pomóc nam w tym może doradca finansowy?

Wbrew pozorom, jego zadania nie ograniczają się wyłącznie do wskazywania atrakcyjnych kierunków inwestycyjnych. Jego usługi związane są bowiem również z innymi instrumentami finansowymi – lokatami bankowymi czy właśnie kredytami. Z wiedz doradcy korzystają przede wszystkim osoby, które zamierzają zaciągnąć kredyt hipoteczny. Jest to ogromne zobowiązanie, dlatego niczego nie można pozostawiać przypadkowi.

Jakie są zadania doradcy finansowego?

W przypadku decyzji o zaciągnięciu kredytu, doradca pomoże nam przede wszystkim wybrać najatrakcyjniejsza ofertę. Prześledzi on warunki, jakie stawiają banki, a także wskaże nam, jakie mamy szanse na otrzymanie dofinansowania.

Co ważne, krok po kroku wytłumaczy nam to, jak będzie przebiegała spłata, a także przedstawi wszelkie koszty kredytu, związane chociażby z prowizjami czy innymi opłatami dodatkowymi. Mówiąc krótko, doradca to osoba, która wyszuka dla nas ofertę najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb i możliwości, a do tego wskaże na najważniejsze kwestie związane z kredytem.

Jak wybrać dobrego doradcę?

Oczywiście zdać musimy sobie sprawę z tego, że na rynku działają doradcy lepsi i gorsi. Przed dokonaniem ostatecznej decyzji warto poświecić kilka chwil na analizę opinii na temat wybranego przez nas podmiotu.

Dzięki nim możemy dowiedzieć się przede wszystkim tego, jakim rozeznaniem rynkowym wyróżnia się konkretny doradca. Czy przedstawia on pełną ofertę banków i czy przyjęte przez niego kryteria rzeczywiście przekładają się na możliwość wyszukania najlepszej dostępnej oferty.

Doradca finansowy powinien gwarantować nam również dostęp do informacji dodatkowych, związanych chociażby z możliwością wcześniejszej spłaty zobowiązania. Musimy mieć pełną informację, czy w ogóle jest to możliwe i w jaki sposób wygląda ewentualna procedura.

Wpływ na wybór doradcy mają również koszty. Musimy sprawdzić, czy pobiera on jednorazową opłatę czy każe sobie płacić za każda usługę z osobna czy może zarabia na prowizjach od zawartej umowy kredytowej.

Dokładna analiza powyższych kwestii pozwoli nam wybrać skutecznego wyboru. Dzięki dobremu doradcy, proces poszukiwania korzystnej oferty kredytowej, a także cała procedura przyznawania dofinansowania okażą się dużo prostsze i szybsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *