Jakie dokumenty do kredytu konsolidacyjnego?

dokumenty do kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem, które może pomóc Ci wyjść z długów. Jak go dostać? Co możesz skonsolidować? I co najważniejsze – kiedy bank prawdopodobnie odrzuci Twój wniosek? Odpowiadamy na te wszystkie pytania oraz przedstawiamy listę dokumentów do kredytu konsolidacyjnego.

Dla kogo kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja polega na połączeniu kilku zobowiązań w jedno. Jak to wygląda w praktyce? Bank „spłaca” za Ciebie zobowiązania, które wskażesz, a Tobie pozostaje do uregulowania już tylko jedna rata. Jest ona najczęściej niższa, niż suma dotychczasowych, comiesięcznych zobowiązań, dzięki czemu Ty możesz spokojnie ją opłacać, bez obaw, że braknie Ci środków.

A więc kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem dla tych osób, które obawiają się, że mogą mieć problemy z płynnością finansową, spłatą rat kilku kredytów, pożyczek. Dodatkowo nie trzeba pamiętać o wielu przelewach, tylko o jednym.

A co można w ten sposób połączyć? Różnego rodzaju kredyty, pożyczki, a także limity na kartach kredytowych, kredycie odnawialnym czy debecie.

Dokumenty do kredytu konsolidacyjnego

Dokumenty do kredytu konsolidacyjnego wymienione są na KonsolidujKredyt.pl, dzięki czemu możesz dowiedzieć się, że najważniejszy jest dowód osobisty oraz zaświadczenie o dochodach. Co jeszcze? Czasami konieczne może być przedstawienie drugiego dokumentu potwierdzającego tożsamość jak paszport.

W przypadku, gdy wnioskujesz o większą sumę, bank może wymagać zaświadczenia o okresie zatrudnienia oraz rodzaju stosunku pracy. W ten sposób sprawdza, jakie jest prawdopodobieństwo, że w dłuższym czasie będziesz w stanie regulować raty. Jeśli Twoja zdolność kredytowa jest niewystarczająca, bank może uznać, że potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie, np. hipoteka. Jeśli jesteś właścicielem domu lub mieszkania, możesz wziąć kredyt konsolidacyjny pod zastaw nieruchomości, co oczywiście wiązać się będzie z dostarczeniem dodatkowych dokumentów, jak akt własności czy odpis z księgi wieczystej.

Jeszcze do niedawna, banki często wymagały przedstawienia dokumentów związanych z konsolidowanymi zadłużeniami. Należało przygotować umowy kredytów/pożyczek, harmonogramy spłat, potwierdzenie spłaty ostatniej raty. Obecnie jednak coraz częściej upraszcza się te formalności, oferując szybki kredyt konsolidacyjny. Ale nie martw się, takie informacje dostaniesz w banku.

Kto nie dostanie kredytu dla zadłużonych?

Bank może odmówić Ci przyznania kredytu konsolidacyjnego. Kiedy będzie mieć to miejsce? Najczęściej wtedy, gdy pojawią się już poważne problemy ze spłatą zadłużeń, które chcesz połączyć. Jeśli do BIK trafi informacja o zaległościach, to bank zacznie mieć poważne wątpliwości, czy będziesz w stanie spłacać raty kredytu konsolidacyjnego. Dlatego lepiej udać się z wnioskiem po niego, zanim jeszcze utracisz płynność finansową.

Wiele banków niechętnie patrzy też na konsolidację chwilówek, szybkich pożyczek pozabankowych. Co prawda, konkurencja jest tak duża, że baki przymykają często na to oko, może okazać się jednak, że jeśli jesteś częstym klientem firm pozabankowych, Twój wniosek zostanie odrzucony z tego powodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *