Inwestowanie w pożyczki społecznościowe

Dynamiczny rozwój narzędzi internetowych zaowocował powstaniem wielu nowych inicjatyw, których realizacja jeszcze niedawno wydawała się niemożliwa. Doskonałym na to przykładem są pożyczki społecznościowe.

Związane są one na transakcjach między dwoma osobami fizycznymi bez pośrednictwa żadnych instytucji finansowych. Wszystko odbywa się na specjalnych stronach internetowych – ich użytkownicy ogłaszają, że są gotowi pożyczyć pieniądze. Gdy pojawi się chętny, dochodzi do transakcji na przyjętych zasadach.

Stroną pośredniczącą podczas podpisywania umowy jest wspomniany serwis internetowy, którego zadaniem jest między innymi umożliwienie sprawnej komunikacji dwóch stron – pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy.

Czy na inwestowaniu w pożyczki społecznościowe można zarobić?

Decydując się na pożyczenie komuś pieniędzy, możemy liczyć na zysk w postaci odsetek, których wysokość określamy w drodze porozumienia z pożyczkobiorcą. Co bardzo ważne, strony internetowe umożliwiające realizację tego typu transakcji przeważnie nie wymagają uiszczania żadnych opłat z tytułu założenia konta czy dostępu do bazy.

Wszystko to sprawia, że możemy liczyć na czysty zysk. Oczywiście, żeby stało się to możliwe, trzeba pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

  • Bezpieczeństwo. Zawsze istnieje ryzyko, że udzielona przez nas pożyczka nie zostanie spłacona, przez co poniesiemy stratę. Warto więc decydować się na ofertę serwisów, które to ryzyko minimalizują. Na przykład poprzez realizację odpowiednich działań w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów. Warto śledzić opinie na temat poszczególnych stron. Wystarczy odwiedzić konkretne fora internetowe, by dowiedzieć się, jak w rzeczywistości działa dany serwis.

 

Niektóre z nich oferują spłatę części zobowiązań na wypadek, gdyby pożyczkobiorca nie wywiązał się z umowy.

 

  • Kwota inwestycji. Biorąc pod uwagę mechanizm działania pożyczek, największe zyski gwarantuje nam pożyczenie sporej kwoty, od której zostaną odciągnięte odpowiednie odsetki. Duża kwota to jednak większe ryzyko, dlatego warto na początek zacząć mniejszych pożyczek.

 

  • Więcej pożyczek, większy zysk. Bardzo skuteczną strategią inwestycyjną jest ta polegająca na udzieleniu wielu małych pożyczek. Minimalizujemy tym samym ryzyko, jednocześnie umożliwiając sobie wypracowanie sporego zysku.

 

  • Wybór serwisu. Powinien zostać poprzedzony dokładną analizą oferty, regulaminu oraz sposobu działania stron działających na rynku.

 

Pożyczki społecznościowe to stosunkowo nowa metoda na pomnażanie kapitału. Jeżeli chcecie sprawdzić również inne możliwości lub poszukujecie fachowej porady, powinniście odwiedzić dom maklerski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *