Inwestowanie krótkoterminowe tylko dla odważnych?

Szybkie decyzje i szybkie zyski bądź straty – wszystko to zagwarantuje inwestowanie krótkoterminowe. W wielu przypadkach wymaga ona prawdziwie stalowych nerwów i odpowiedniego rozpoznania sytuacji.

Gra z kilkudniowym horyzontem inwestycyjnym jest dla tych, którzy akceptują ryzyko i zdają sobie z niego sprawę. Wielu mówi, że tego typu strategie są wyłącznie ryzykantów – tak też jest w rzeczywistości.

Ryzykownie, ale nie bezmyślnie

Oczywiście nie oznacza to wcale, że powinniśmy „rzucać” się na wszystkie okazje, jakie daje nam rynek. Nerwowe posunięcia i tak zwane panikarstwo inwestycyjne do najgorsze, co może się nam przytrafić. Wszystko to sprawia, że konieczna jest chłodna kalkulacja, a także stała analiza trendów. Bez określenia stopnia ryzyka i przystawienia do niego potencjalnej stopy zwrotu, nie możemy mówić o inwestowaniu – jest to już bowiem spekulacja.

Wielu inwestorów, realizując strategię krótkoterminową, gra pod wydarzenie, które mają wpływ na wyceny spółek. Mowa tu chociażby o wynikach finansowych czy też sytuacjach związanych z danych produktem, jak premiera nowego urządzenia bądź gry. Wszystko to wpływa na wycenę akcji, z czego my możemy skorzystać.

Żeby jednak wypracować zysk, konieczna jest szeroka wiedza i pewien instynkt. W przypadku wyników finansowych musimy wiedzieć, że będą one różnić się od ogólnych oczekiwań, natomiast w przypadku premiery produktu, konieczna jest analiza wszelkich zapowiedzi i pierwszych ocen, pochodzących chociażby z betatestów.

Inwestowanie krótkoterminowe często realizowane jest również poprzez kupowanie akcji spółek, które przechodzą restrukturyzację. W wielu przypadkach tego typu wydarzenia sprawiają, że firmy zyskują nowe siły, co ma odzwierciedlenie w ich wartości.

Bardzo popularnym sposobem na szybki zysk jest również inwestowanie w opcje binarne, w ramach których przewidujemy wzrost lub spadek wartości danego instrumentu w określonym, najczęściej bardzo krótkim, horyzoncie czasowym. Tak dynamiczna gra często przynosi zamierzony skutek. Zawsze jednak należy być świadomym tego, że możemy również stracić.

Najlepsza strategia inwestycyjna? Zaufaj specjalistom

Jeżeli chcemy w sposób skuteczny i bezpieczny pomnażać zgromadzone środki, warto skorzystać z usług renomowanych domów inwestycyjnych, które pozwalają na uruchomienie rachunku maklerskiego. Wiedza zatrudnionych w tego typu firmach fachowców z pewnością okaże się pomocna.

Jednym z najbardziej uznanych domów inwestycyjnych jest Xelion – www.xelion.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *