Inwestowanie na giełdzie – jak się do tego zabrać?

W dzisiejszym wpisie zajmiemy się tematem związanym z inwestowaniem przy użyciu indywidualnego konta maklerskiego. O czym dokładnie mowa i jak powinien przebiega wybór biura, które będzie zajmowało się obsługą wspomnianego konta?

Wbrew pozorom, gra na giełdzie nie jest tak skomplikowana, jak wielu może się wydawać. Chcąc wypracować zysk, należy się w sposób odpowiedni przygotować, jednak nie jest to zadanie, z którym poradzą sobie wyłącznie profesjonaliści.

Przed podjęciem jakichkolwiek korku, należy zdać sobie jednak sprawę, że do inwestowania potrzebny będzie nam rachunek inwestycyjny. O czym mowa? Jest to konto, które zawiera wszystkie informacje związane z posiadanymi akcjami oraz realizowanymi transakcjami. Bez niego niemożliwa stanie się samodzielna gra na giełdzie.

Jak odbywa się gra poprzez rachunek inwestycyjny?

Sprawa wygląda bardzo prosto. Na początek należy na rachunek przelać odpowiednią kwotę, która posłuży nam do realizacji założonych inwestycji. Gdy dysponujemy już odpowiednimi środkami, możemy przystąpić do działania.

Konieczne jest utworzenie zlecenia, które polega na wskazaniu spółki, której akcje nas interesują. Podać należy również liczbę kupowanych akcji oraz cenę, jaką jesteśmy w stanie poświęcić na ten cel. Rachunek maklerski pozwala nam również określić okres ważności zlecenia. Wielu inwestorów dzieli zlecenia na części. Polega to na tym, że część akcji kupowana jest od razu, natomiast pozostałe w wyznaczonym terminie.

Biuro maklerskie – jak wybrać?

Tak właśnie wygląda gra na giełdzie. Jeśli jednak chcemy dysponować sprawnym rachunkiem inwestycyjnym, powinniśmy dokonać przemyślanego wyboru instytucji, u której zostanie on założony. Jest to bardzo ważna decyzja, dlatego musi ona nastąpić po analizie następujących kwestii.

  • Jak prezentują się opłaty za prowadzenie rachunki?
  • Jakiej wysokości prowizje są pobierane?
  • Czy prowizje dotyczą każdego zlecenia, także tych realizowanych przez Internet?
  • Czy Biuro gwarantuje dostęp do aktualnych informacji giełdowych wraz z opiniami ekspertów i analizami krótko oraz długoterminowymi?

Musimy pamiętać o tym, że rachunek powinien pozostawiać nam dużą swobodę inwestycyjną. Musi również dostarczać nam wiele aktualnych informacji, na podstawie których będziemy w stanie w sposób prawidłowy ocenić sytuację rynkową i zrealizować zlecenia, które przyniosą nam zyski.

Jeśli dokonamy właściwego wyboru, będziemy mogli zając się wyłącznie inwestowaniem, bez zbędnego myślenia o innych sprawach związanych z rachunkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *