Na co możesz przeznaczyć gotówkę z kredytu hipotecznego?

pieniądze

Kredyt hipoteczny jest sposobem na uzyskanie bardzo dużych sum pieniędzy, które mogą zostać przeznaczone na różne rzeczy. Z racji długiego okresu spłaty takiego zobowiązania, osoby biorące kredyt hipoteczny mają zwykle z góry ustalony cel, który jest dla nich szczególnie istotny. Biorąc pod uwagę, że starając się o tego typu pomoc finansową należy podać sposób, w jaki chcemy spożytkować otrzymaną sumę, warto zastanowić się, jaki jest najlepszy cel.

Gdzie starać się o kredyt hipoteczny?

Zanim otrzymamy potrzebne nam pieniądze, musimy poważnie zastanowić się skąd chcemy je pożyczyć. Kredytów hipotecznych udzielają wyłącznie banki, a ich warunki ustalane są na podstawie szczegółowych parametrów, m.in. takich jak suma, którą chcemy pożyczyć, wielkość miesięcznej raty, czas spłacania zobowiązania czy oprocentowanie. Aby porównać oferty kredytów hipotecznych różnych baków warto wejść na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne. Trzeba zwrócić uwagę również na to, że niektóre kredyty mają swoje konkretne przeznaczenie.

Na co najczęściej przeznaczane są pieniądze z kredytów hipotecznych?

Nie jest tajemnicą, że kredyty hipoteczne przyznawane są na konkretne cele i najczęściej są one związane z potrzebami mieszkaniowymi. Pomoc finansową możemy otrzymać na zakup mieszkania, domu lub na jego budowę. Co ciekawe, aby poprawnie wywiązać się ze spłaty kredytu nie wystarczy tylko terminowo spłacać rat. Banki bardzo często życzą sobie, aby przedstawić im kosztorys w przypadku budowy domu, a następnie przedstawiać im dokumentację potwierdzającą ukończenie poszczególnych etapów. Jest tak w sytuacji, gdy pieniądze trafiają na nasze konto i mamy możliwość samodzielnego dysponowania nimi.

W przypadku gdy chcemy kupić już istniejący dom lub mieszkanie, najczęściej nie widzimy nawet pożyczonych nam pieniędzy, gdyż trafiają one bezpośrednio na konto developera lub innej osoby, która sprzedała nam nieruchomość. W ten sposób nie ma możliwości okłamania banku i podania nieprawdziwego celu kredytu.

Inne cele, na które zaciągane są kredyty

Większość banków oferuje swoim klientom kredyty na konkretny cel, nie zawsze musi to być budowa lub kupno domu czy mieszkania, choć bardzo często są to cele oscylujące wokół problemów mieszkaniowych. Udzielając kredytu hipotecznego bank może wskazać tzw. cele szczegółowe, które doprecyzowują przeznaczenie udzielanego wsparcia finansowego.

Cele szczegółowe poszerzają nam pole manewru jeśli chodzi o to, na co możemy przeznaczyć otrzymane pieniądze. Niejednokrotnie biorąc kredyt chcemy wykupić od spółdzielni mieszkanie, w którym już od lat mieszkamy i w związku z tym staramy się o kredyt. Popularnym celem jest także remont lub rozbudowa domu, a także przekształcenie nieruchomości niemieszkalnej na lokal mieszkalny, np. adaptacja strychu czy poddasza. Aby zbudować dom, musimy najpierw posiadać grunt, dlatego także na zakup działki budowlanej może zaciągnąć kredyt. Możemy również starać się o kredyt na rzecz nabycia udziału w określonej nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *