Finansowanie samochodu w salonie dealerskim marki – kredyt i leasing

finansowanie samochodu

Coraz więcej salonów dealerskich marek oferuje swoim klientom możliwość sfinansowania zakupu pojazdu na miejscu – bez potrzeby udawania się do banku czy firmy leasingowej.

Nie musimy posiadać całej sumy, aby kupić samochód. Nie musimy również decydować się na jego własność. Aktualnie do dyspozycji mamy atrakcyjne metody finansowania, w tym kredyty samochodowe oraz leasing, z których można skorzystać także bezpośrednio u dealera.

Kredyt samochodowy z salonu

Kredyt samochodowy to popularna metoda finansowania zakupu pojazdów przez osoby prywatne. Dzięki niej możemy zakupić wymarzone auto jeszcze łatwiej – bez potrzeby gromadzenia całej sumy.

Co ważne, kredyt możemy otrzymać nie tylko na auto nowe, ale również na to z drugiej ręki. Aktualnie wiele salonów dealerskich prowadzi sprzedaż samochodów używanych, dlatego kredyt także może wtedy posłużyć jako wsparcie w zakupie.

Kredyt na auto można otrzymać również u dealera. Salony oferują atrakcyjne metody finansowania, także w wariantach takich jak 50/50, które pozwalają na jeszcze łatwiejsze spłacenie zobowiązania.

Aby otrzymać kredyt samochodowy u dealera, musimy posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Jest ona obliczana przy składaniu wniosku o kredyt. Odpowiedź możemy otrzymać jeszcze tego samego dnia.

Leasing na samochodów od dealera

W salonach dealerskich marek możemy także skorzystać z usług leasingowania pojazdów. To z kolei propozycja chętnie wybierana przez przedsiębiorców, którzy finansują z niej zarówno zakup aut osobowych, jak również dostawczych, na przykład takich jak Ford Tourneo Connect.

Leasing to oferta polegająca na „wynajęciu” samochodu w zamian za spłatę rat leasingowych. To korzystniejsza propozycja dla przedsiębiorców, którzy mogą dodatkowo czerpać z niej korzyści podatkowe. Leasing nie wpływa również na ich zdolność kredytową.

Podobnie jak w przypadku kredytów samochodowych, w salonach dealerskich możemy leasingować nie tylko nowe, ale też używane auta. Głównym warunkiem leasingu auta używanego jest jego wiek – pojazd nie może być starszy od określonego limitu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *