Doradca finansowy – co warto o nim wiedzieć?

doradca finansowy

Doradca finansowy jest pewnego rodzaju pośrednikiem między klientem ubiegającym się o kredyt a bankiem, który ma go udzielić pod pewnymi warunkami. Pomaga w wyborze najbardziej korzystnej pod względem finansowym oferty, która jednocześnie będzie możliwa do zrealizowania, biorąc pod uwagą indywidualną sytuację kredytobiorcy.

Zakres zadań

Zadaniem doradcy finansowego jest dokonanie analizy potrzeb oraz historii kredytowej klienta. Na tej podstawie weryfikuje on następnie bankowe propozycje i dopasowuje je do indywidualnych możliwości oraz potrzeb klienta. W zależności od preferencji doradca finansowy pomaga znaleźć szybkie lub najtańsze rozwiązania. Kolejnym krokiem jest przedstawienie strategii działania i przejście do pierwszych formalności.

Po co doradca finansowy?

Doradca finansowy przejmuje na siebie większość formalności, a także zajmuje się kompletowaniem dokumentów dla banku. Dla kredytobiorcy oznacza to dużą oszczędność czasu i nerwów. Jest to także rozwiązanie niezwykle wygodne – nie trzeba zapoznawać się z ofertami kolejnych placówek, a zamiast tego można otrzymać jedynie zweryfikowane i zgodne z własnymi potrzebami propozycje przygotowane przez doradcę finansowego.

Najlepsze oferty

Na propozycje od banków zazwyczaj nie trzeba długo czekać – w wielu przypadkach w ciągu 24 godzin doradca otrzyma ofertę. Im więcej będzie propozycji, tym więcej pojawi się możliwości na uzyskanie korzystnego finansowania. Obowiązkiem doradcy finansowego będzie wskazanie warunków kredytowych spójnych z oczekiwaniami klienta. Powinien on także szczegółowo wskazać koszty transakcji czy możliwości ich obniżenia, a także przedstawić optymalną częstotliwość spłat.

Jak znaleźć dobrego doradcę finansowego?

Znalezienie dobrego doradcy finansowego to już połowa sukcesu. Wybór może być jednak trudny szczególnie w dużych miastach. Doradcy finansowi w Warszawie potrafią świetnie się zareklamować i przedstawić z pozoru ofertę idealną, jednak najlepiej dokładnie zweryfikować ich kompetencje. W pierwszej kolejności warto popytać znajomych, czy znają kogoś godnego polecenia oraz poczytać opinie w internecie. Przede wszystkim należy jednak wybrać takiego doradcę, który od razu określi zasady swojej pracy, w tym kwestie związane z wynagrodzeniem oraz będzie posiadał niezbędną wiedzę ogólną o branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *