Niepokoi cię Brexit? Sprawdź kurs funta na stronie Walutomat.pl

Brexit, waluty

Posiadasz sporą kwotę funtów i chciałbyś wymienić je po jak najkorzystniejszym kursie? Jesteś jednak zaniepokojony osłabianiem się wartości tej waluty, co wynika m.in. z zapowiedzianego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej? Wymień szybko walutę za pośrednictwem internetowej giełdy walutowej. Jeżeli skorzystasz z serwisu Walutomat, możesz zapewnić sobie nawet 8% oszczędności w porównaniu do oferty zwykłych kantorów.

Dlaczego warto wymieniać funty online?

Korzystając z oferty banków oraz stacjonarnych kantorów, musisz godzić się na narzucane ci odgórnie kursy. Ich wysokość jest uzależniona od średnich notowań NPB oraz wysokości marży, naliczanej przez daną instytucję. W konsekwencji powstaje spread, stanowiący różnicę pomiędzy kursem wymiany oraz sprzedaży tej samej waluty. Może on wynieść nawet kilkanaście procent. W przypadku natomiast internetowych platform społecznościowych, spread w ogóle cię nie dotyczy. Serwisy tego typu jedynie pośredniczą w transakcjach zawieranych przez użytkowników. Mogą więc oni zawierać transakcje po dowolnych kursach, które zazwyczaj są zdecydowanie korzystniejsze w porównaniu do średnich notowań na rynku.

Zobacz kursy walut w serwisie Walutomat

Możesz przekonać się na własne oczy, jak opłacalne jest wymienianie funtów za pośrednictwem serwisu Walutomat. Wystarczy, że odwiedzisz stronę pod adresem https://www.walutomat.pl/kursy-walut/gbp-pln/. Zobaczysz w tym miejscu wykres z archiwalnymi notowaniami waluty GBP.  Powstają one na podstawie najkorzystniejszych ofert kupna i sprzedaży brytyjskiej waluty. Możesz również porównać je względem średnich kursów funta na świecie. To jedynie od ciebie samego zależy, jaki zakres czasowy wyświetlanych danych wybierzesz.

Pod wykresem znajdziesz również bieżące oferty użytkowników Walutomatu, a także zestawienie ostatnio zawartych transakcji – nawet z ostatnich kilku minut. Dane są systematycznie aktualizowane, dzięki czemu możesz się już teraz dowiedzieć, ile pieniędzy otrzymasz za sprzedaż posiadanych funtów.

Jak szybko sprzedać funty na giełdzie internetowej?

Kliknij niebieski przycisk „Sprzedaj GPB”, znajdujący się pod zestawieniem aktualnych ofert. Zostaniesz przekierowany na stronę, na której będziesz mógł założyć darmowe konto w serwisie Walutomat, liczącym obecnie ponad 260 tysięcy użytkowników. Aktywuj je i zasil swój wirtualny portfel dowolną kwotą funtów. W tym momencie możesz już rozpocząć wymianę waluty. System w automatyczny sposób dobierze dla ciebie najkorzystniejszą w danym momencie ofertę, na podstawie zgłoszeń innych uczestników giełdy. Możesz także zamieścić własną propozycję kursu i oczekiwać na pojawienie się kontroferty na platformie. Otrzymane złotówki przelejesz następnie bezpośrednio na konto bankowe swoje, lub np. rodziny. Wymiana waluty wiąże się jedynie z niewielką prowizją w wysokości 0,2% od wartości transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *